Repository of The Institute for Philosophy and Social Theory
    • English
    • Српски
    • Српски (Serbia)
  • English 
    • English
    • Serbian (Cyrillic)
    • Serbian (Latin)
  • Login
View Item 
  •   RIFDT
  • IFDT
  • Glavna kolekcija
  • View Item
  •   RIFDT
  • IFDT
  • Glavna kolekcija
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Tajni agenti - Službe javne : ogledalna faza špijuniranja

No Thumbnail
Authors
Krstić, Predrag
Contributors
Bojanić, Petar D.
Book part (Published version)
Metadata
Show full item record
Abstract
Naporednom analizom dečjih romana s jedne i špijunskih s druge strane, punktiranjem dečje i ozbiljne konstrukcije sveta i ega, izlaganjem homologije njihovih narativa i rekonstrukcijom socijalnog konstrukta koji ih prati, pretpostavlja se da bi se moglo baciti svetlo na jednu posebnost koja parazitira na domaćinu za koga bi da bude merodavna. Jukstapoziranje dva sveta ili, češće, sveta u svetu, predočava lik, unutrašnje tenzije i perverzije onog sveta koji draž službovanja pri tajni sa aspiracijom na javno dejstvo čini posebnim. Uspostavljena analogija po produženom radu infantilnog narcizma spram sveta objekata usmerava pažnju na dva punkta koji obeležavaju posebnost sveta tajne : na protokole igre zatajivanja i tajnog delovanja i na motiv izmeštanja, usložnjavanja i stečaja identita koji iz toga sledi.
Keywords:
tajna / secret / tajno društvo / secret society
Source:
Politike tajne : Tajna, tajna služba, služba državne bezbednosti, 2007, 355-371
Publisher:
  • Beograd : Institut za filozofiju i društvenu teoriju; Narodna biblioteka Srbije

ISBN: 978-86-7035-177-6

[ Google Scholar ]
Handle
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_rifdt_927
URI
http://rifdt.instifdt.bg.ac.rs/123456789/927
Collections
  • Glavna kolekcija
  • Radovi istraživača
Institution/Community
IFDT
TY  - CHAP
AU  - Krstić, Predrag
PY  - 2007
UR  - http://rifdt.instifdt.bg.ac.rs/123456789/927
AB  - Naporednom analizom dečjih romana s jedne i špijunskih s druge strane, punktiranjem dečje i ozbiljne konstrukcije sveta i ega, izlaganjem homologije njihovih narativa i rekonstrukcijom socijalnog konstrukta koji ih prati, pretpostavlja se da bi se moglo baciti svetlo na jednu posebnost koja parazitira na domaćinu za koga bi da bude merodavna. Jukstapoziranje dva sveta ili, češće, sveta u svetu, predočava lik, unutrašnje tenzije i perverzije onog sveta koji draž službovanja pri tajni sa aspiracijom na javno dejstvo čini posebnim. Uspostavljena analogija po produženom radu infantilnog narcizma spram sveta objekata usmerava pažnju na dva punkta koji obeležavaju posebnost sveta tajne : na protokole igre zatajivanja i tajnog delovanja i na motiv izmeštanja, usložnjavanja i stečaja identita koji iz toga sledi.
PB  - Beograd : Institut za filozofiju i društvenu teoriju; Narodna biblioteka Srbije
T2  - Politike tajne : Tajna, tajna služba, služba državne bezbednosti
T1  - Tajni agenti - Službe javne : ogledalna faza špijuniranja
SP  - 355
EP  - 371
UR  - https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_rifdt_927
ER  - 
@inbook{
editor = "Bojanić, Petar D.",
author = "Krstić, Predrag",
year = "2007",
abstract = "Naporednom analizom dečjih romana s jedne i špijunskih s druge strane, punktiranjem dečje i ozbiljne konstrukcije sveta i ega, izlaganjem homologije njihovih narativa i rekonstrukcijom socijalnog konstrukta koji ih prati, pretpostavlja se da bi se moglo baciti svetlo na jednu posebnost koja parazitira na domaćinu za koga bi da bude merodavna. Jukstapoziranje dva sveta ili, češće, sveta u svetu, predočava lik, unutrašnje tenzije i perverzije onog sveta koji draž službovanja pri tajni sa aspiracijom na javno dejstvo čini posebnim. Uspostavljena analogija po produženom radu infantilnog narcizma spram sveta objekata usmerava pažnju na dva punkta koji obeležavaju posebnost sveta tajne : na protokole igre zatajivanja i tajnog delovanja i na motiv izmeštanja, usložnjavanja i stečaja identita koji iz toga sledi.",
publisher = "Beograd : Institut za filozofiju i društvenu teoriju; Narodna biblioteka Srbije",
journal = "Politike tajne : Tajna, tajna služba, služba državne bezbednosti",
booktitle = "Tajni agenti - Službe javne : ogledalna faza špijuniranja",
pages = "355-371",
url = "https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_rifdt_927"
}
Bojanić, P. D.,& Krstić, P.. (2007). Tajni agenti - Službe javne : ogledalna faza špijuniranja. in Politike tajne : Tajna, tajna služba, služba državne bezbednosti
Beograd : Institut za filozofiju i društvenu teoriju; Narodna biblioteka Srbije., 355-371.
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_rifdt_927
Bojanić PD, Krstić P. Tajni agenti - Službe javne : ogledalna faza špijuniranja. in Politike tajne : Tajna, tajna služba, služba državne bezbednosti. 2007;:355-371.
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_rifdt_927 .
Bojanić, Petar D., Krstić, Predrag, "Tajni agenti - Službe javne : ogledalna faza špijuniranja" in Politike tajne : Tajna, tajna služba, služba državne bezbednosti (2007):355-371,
https://hdl.handle.net/21.15107/rcub_rifdt_927 .

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
About RIFDT | Send Feedback

OpenAIRERCUB
 

 

All of DSpaceCommunitiesAuthorsTitlesSubjectsThis institutionAuthorsTitlesSubjects

Statistics

View Usage Statistics

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
About RIFDT | Send Feedback

OpenAIRERCUB